Sluiten
Sluiten

Allocatiewijn

Van deze wijn krijgen we een beperkte allocatie. We proberen die zo eerlijk mogelijk te verdelen. Hierbij krijgen klanten die elk jaar, ongeacht het oogstjaar deze wijn afnemen en ook andere wijnen uit assortiment bestellen voorrang. Sommige wijnen zijn eigenlijk bij voorbaat uitverkocht, maar soms komt er – afhankelijk van oogst en afzeggingen – toch nog wat beschikbaar. Uw belangstelling kunt u bij deze kenbaar maken. Let op: definitieve prijs en allocatie zijn op dit moment nog niet bekend.

"*" geeft vereiste velden aan

Ik heb interesse in:*
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
  • Vegan
  • Vin Naturel
Bekijk het etiket

Cascina Roccalini

Langhe Nebbiolo 2023

Italië, Piemonte

Paolo Veglio van Cascina Roccalini – wijngoed al 200 jaar in de familie – is de eerste die wijn zelf bottelt. Zijn nebbiolo staat op fameuze Sant’Agata-mergel. Paolo is Ganevat-fan, diens werkwijze een bron van inspiratie. Cementen cuves voor vergisting, geen rvs, houten foeders voor opvoeding. De biologische, hoogst natuurlijke wijnen hebben de finesse en fluwelen elegantie die aan mooie vosne-romanée doen denken. Na wat misschien wat mindere jaren, nu weer helemaal in vorm.

2023 Langhe Nebbiolo, somber paarsrood van kleur. Sottobosco, paddenstoel, rozen en grafiet, met een vleugje liquirizia. Heeft in het glas even tijd nodig; dan komen de klassieke nebbiolo-aroma’s: aards, framboos, witte truffel en nog meer rozen.
De aanzet is zacht en vol; in de ontwikkeling volgen fraîcheur, rijp rood fruit en een minerale kern. Verleidelijk, met fijne tannines die spanning geven zonder hard te zijn. In balans, zonder ‘nature’-ruwheid. In de afdronk truffel, kruiden en zilte mineraliteit. Beste tot nu toe?

Heerlijke nebbiolo, met (bijna) de verfijning van een barbaresco — maar nu al open en joviaal.

Lekker bij: risotto met paddenstoelen, vitello tonnato, tajarin met boter & salie.

Op voorraad
€ 25,00per fles

25,00

Kenmerken

  • WijntypeRood
  • SmaaktypeElegant, op het fruit
  • DruivenNebbiolo
  • Aantal flessen per doos6
  • Biologisch certificaatBiodynamisch zonder certificaat
  • LandItalië
  • RegioPiemonte
  • HerkomstLanghe Rosso DOC
  • Soort teeltBiologisch-Dynamisch
  • SulfietVin Nature
  • Alcohol percentageMiddel
  • Op dronk2026-2028
  • VeganistischJa
  • VinificatieVinificatie op cement, fijping op Slovenisch eikenhout. Inheemse gist, geen toevoegingen. 60 dagen cappello sommerso (ondergedompelde hoed) Alleen iets sulfiet voor botteling; 35 mg/l totaal So2
  • TerroirSant'Agate klei
  • Bewaaradvies2-5 jaar na oogst
  • Code15023

Wijnstreek Piemonte

Piemonte

Gebied in Noord Italië, ten zuiden van het statige Turijn (Torino, ter plekke in dialect als Turèng uitgesproken). Hier komen de allermooiste (wat ze u in Toscane ook wijs proberen te maken) rode wijnen van Italië vandaan. Een heuvelachtige streek die zich vanaf de Povlakte uitstrekt tot aan de uitlopers van de Alpen. De akkers zijn er zo versnipperd als in de Bourgogne. En net als daar komen de beste wijnen van historische wijngaarden (cru) van kleine domeinen (aziende). Belangrijke druiven: barbera, dolcetto, nebbiolo, freisa, grignolino, cortese, moscato bianco. Bekende wijnen onder meer: barolo, barbera d’alba, dolcetto d’alba, dogliani, barbera d’asti, roero, barbaresco, gavi, moscato d’asti. Het leuke is dat alle grote wijnen van inheemse druivensoorten komen. Echt: al dan niet stiekem verstopte cabernet, merlot en chardonnay halen het hier niet bij. Fortunatamente. Specialiteiten: antipasti, truffels, kazen, hazelnoten, risotto. Men weet wat lekker is. Zeker in de herfst… Overigens: je kan je hier ook in het Frans verstaanbaar maken….En er heerlijk wandelen.

Recensies